28 січня 2023 року Фонд The Natalia Cola Foundation разом із Королівською академією мистецтв (Royal Academy of Arts) організовали благодійний аукціон та вечерю на підтримку Національної академії мистецтв України (НАМ України, Україна, м. Київ). Natalia Shpytkovska Art Advisory виступив Партнером та Радником благодійної події. Всі роботи були виставлені в Королівській академії мистецтв під час заходу.
Більше про подію на сайті Національної академії мистецтв України:
Читати далі
Участь у заході брали британські академіки, зокрема Трейсі Емін, сер Ентоні Гормлі, Конрад Шоукросс, Райан Гандер, Алєн Джонс та колишній Президент Королівської академії сер Крістофер Ле Брун.
Серед українських академіків, роботи яких було презентовано на події: Павло Маков (представник України на 59-й Венеційській бієнале ’2022), Віктор Сидоренко (президент НАМ України, представник України на 50-й Венеційській бієнале ’2003, комісар 54-ї та 55-ї Венеційських бієнале ’2011, ’2013); кавалери Шевченківської премії Тіберій Сільваші та Анатолій Криволап, а також Любомир Медвідь та Віра Баринова-Кулеба. До благодійної ініціативи долучилися учасники 49-ї Венеційської бієнале Арсен Савадов та Олег Тістол, а також Сергій Святченко. До аукціону також долучилися і молоді сучасні українські художники: Гамлет Зіньківський, Олеся Трофименко, Володимир Манжос (WaOne), Руслан Тремба.
Стівен Шор передав на аукціон фотографію, що була включена до його ретроспективи в МоМА 2018 року. Світлину було зроблено в будинку української жертви Голокосту. Юрген Теллер передав роботу, яка була зроблена 2007 року під час перебування в Україні й експонувалася в Українському павільйоні на 53-й Венеційській бієнале ’2009.
Напередодні заходу, 10 січня, на www.saveukraineculture.com стартував тихий аукціон, на якому буде презентовано роботи відомих і молодих художників.
Проєкт був ініційований Фондом The Natalia Cola Foundation з метою забезпечення належного функціонування НАМ України як платформи репрезентації здобутків української культури в Україні та за кордоном.
Кошти безпосередньо були спрямовані на невідкладний капітальний ремонт будівель НАМУ та забезпечення обладнанням, підтримку науково-видавничої та виставкової діяльності НАМУ, проєктної програми за участі українських митців в Україні та за кордоном, діджитал-підтримку установи.
Партнерами проєкту виступили також Vogue Ukraine, Giorgio Armani та Clara Zevi Consulting.
З додаткових питань, будь ласка, звертайтеся за електронною адресою: au.gro.tluctra%40ofni
Про Національну академію мистецтв України
НАМ України є провідною мистецькою інституцією України, до складу якої входять 104 академіки та члени-кореспонденти у шести профільних відділеннях (візуальне мистецтво, музичне мистецтво, театральне мистецтво, кіномистецтво, теорії та історії мистецтва, синтезу пластичних мистецтв). Крім того, у складі Академії 38 іноземних членів і 27 почесних академіків – знаних представників світового мистецького істеблішменту. Академія здійснює програму виставок, дебатів, семінарів і конференцій.
Місією НАМ України є всебічний розвиток науки про світове й українське мистецтво та культуру, забезпечення визначних митців ресурсами для створення й експонування робіт.
Під патронатом НАМ України функціонують дві важливі дослідно-освітні інституції: Інститут проблем сучасного мистецтва (ІПСМ) та Інститут культурології. ІПСМ, крім підготовки фундаментальних наукових праць у галузі теорії й історії мистецтва, забезпечує реалізацію докторської програми (PhD) в галузі сучасного мистецтва. Інститут культурології сформований із науковців вищої кваліфікації, які здійснюють дослідження та створюють наукові праці з теорії та історії культури, соціології, культурної антропології, студіювання проблем культурної спадщини.
Нагальні потреби НАМ України
Починаючи з 2014 року НАМ України отримує оптимальне державне фінансування для забезпечення заробітної плати працівників Академії та її відомчих наукових установ. Із початком активної фази війни (лютий 2022 року) місцеву благодійну підтримку істотно зменшено, фінансова ситуація із забезпечення повноцінної діяльності Академії наразі є непростою. Кошти збираються безпосередньо на:
Організатори благодійної події
Фонд The Natalia Cola Foundation
Українська благодійниця та меценат Наталія Кола заснувала свій фонд 2019 року. Її місія полягає у підтримці дискурсу, освіти та відкритого доступу до мистецтва, з особливим фокусом на мистецтво, створене в Україні. Фонд активно підтримує Fondation Beyeler (Базель), Український інститут (Лондон) та Королівську академію мистецтв (RA).
Королівська академія мистецтв
Королівська академія мистецтв — мистецька установа, розташована в Берлінгтон-хаусі на Пікаділлі в Лондоні. Заснована у 1768 році, вона має унікальний статус незалежної, приватно фінансованої установи, очолюваної видатними художниками та архітекторами. Місце, де творять, експонують і обговорюють мистецтво.
Національна академія мистецтв України
НАМ України є провідною мистецькою інституцією України, до складу якої входять 104 академіки та члени-кореспонденти у шести профільних відділеннях (візуальне мистецтво, музичне мистецтво, театральне мистецтво, кіномистецтво, теорії та історії мистецтва, синтезу пластичних мистецтв).
Партнери події
Локація події