Art Without Borders

Королівська академія мистецтв, Лондон

Благодійна подія на підтримку Національної академії мистецтв України

Організовано фондом The Natalia Cola Foundation при підтримці Королівської академії мистецтв, Лондон

Минула подія

28 січня 2023 року

28 січня 2023 року Фонд The Natalia Cola Foundation разом із Королівською академією мистецтв (Royal Academy of Arts) організовали благодійний аукціон та вечерю на підтримку Національної академії мистецтв України (НАМ України, Україна, м. Київ). Natalia Shpytkovska Art Advisory виступив Партнером та Радником благодійної події. Всі роботи були виставлені в Королівській академії мистецтв під час заходу.

Більше про подію на сайті Національної академії мистецтв України:

 • Читати далі

  Участь у заході брали британські академіки, зокрема Трейсі Емін, сер Ентоні Гормлі, Конрад Шоукросс, Райан Гандер, Алєн Джонс та колишній Президент Королівської академії сер Крістофер Ле Брун.
  Серед українських академіків, роботи яких було презентовано на події: Павло Маков (представник України на 59-й Венеційській бієнале ’2022), Віктор Сидоренко (президент НАМ України, представник України на 50-й Венеційській бієнале ’2003, комісар 54-ї та 55-ї Венеційських бієнале ’2011, ’2013); кавалери Шевченківської премії Тіберій Сільваші та Анатолій Криволап, а також Любомир Медвідь та Віра Баринова-Кулеба. До благодійної ініціативи долучилися учасники 49-ї Венеційської бієнале Арсен Савадов та Олег Тістол, а також Сергій Святченко. До аукціону також долучилися і молоді сучасні українські художники: Гамлет Зіньківський, Олеся Трофименко, Володимир Манжос (WaOne), Руслан Тремба.
  Стівен Шор передав на аукціон фотографію, що була включена до його ретроспективи в МоМА 2018 року. Світлину було зроблено в будинку української жертви Голокосту. Юрген Теллер передав роботу, яка була зроблена 2007 року під час перебування в Україні й експонувалася в Українському павільйоні на 53-й Венеційській бієнале ’2009.
  Напередодні заходу, 10 січня, на www.saveukraineculture.com стартував тихий аукціон, на якому буде презентовано роботи відомих і молодих художників.
  Проєкт був ініційований Фондом The Natalia Cola Foundation з метою забезпечення належного функціонування НАМ України як платформи репрезентації здобутків української культури в Україні та за кордоном.
  Кошти безпосередньо були спрямовані на невідкладний капітальний ремонт будівель НАМУ та забезпечення обладнанням, підтримку науково-видавничої та виставкової діяльності НАМУ, проєктної програми за участі українських митців в Україні та за кордоном, діджитал-підтримку установи.
  Партнерами проєкту виступили також Vogue Ukraine, Giorgio Armani та Clara Zevi Consulting.
  З додаткових питань, будь ласка, звертайтеся за електронною адресою: au.gro.tluctra%40ofni

Про Національну академію мистецтв України

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

НАМ України є провідною мистецькою інституцією України, до складу якої входять 104 академіки та члени-кореспонденти у шести профільних відділеннях (візуальне мистецтво, музичне мистецтво, театральне мистецтво, кіномистецтво, теорії та історії мистецтва, синтезу пластичних мистецтв). Крім того, у складі Академії 38 іноземних членів і 27 почесних академіків – знаних представників світового мистецького істеблішменту. Академія здійснює програму виставок, дебатів, семінарів і конференцій.
Місією НАМ України є всебічний розвиток науки про світове й українське мистецтво та культуру, забезпечення визначних митців ресурсами для створення й експонування робіт.
Під патронатом НАМ України функціонують дві важливі дослідно-освітні інституції: Інститут проблем сучасного мистецтва (ІПСМ) та Інститут культурології. ІПСМ, крім підготовки фундаментальних наукових праць у галузі теорії й історії мистецтва, забезпечує реалізацію докторської програми (PhD) в галузі сучасного мистецтва. Інститут культурології сформований із науковців вищої кваліфікації, які здійснюють дослідження та створюють наукові праці з теорії та історії культури, соціології, культурної антропології, студіювання проблем культурної спадщини.

Нагальні потреби НАМ України

Починаючи з 2014 року НАМ України отримує оптимальне державне фінансування для забезпечення заробітної плати працівників Академії та її відомчих наукових установ. Із початком активної фази війни (лютий 2022 року) місцеву благодійну підтримку істотно зменшено, фінансова ситуація із забезпечення повноцінної діяльності Академії наразі є непростою. Кошти збираються безпосередньо на:

Капітальний ремонт 

Невідкладний капітальний ремонт будівель НАМ України, що перебувають у напіваварійному стані.

Закупівля обладнання

Закупівля обладнання для достойного функціонування НАМ України.

Підтримка діяльності

Підтримка науково-видавничої та виставкової діяльності НАМ України в умовах війни.

Допомога академікам

Адресна та матеріальна допомогу українським академікам похилого віку.

Проєктні програми

Проєктні програми за участі українських митців як в Україні, так і за кордоном.

Діджитал-підтримка

Діджитал-підтримка Національної академії мистецтв України.

Організатори благодійної події

Illustration

Фонд The Natalia Cola Foundation

Українська благодійниця та меценат Наталія Кола заснувала свій фонд 2019 року. Її місія полягає у підтримці дискурсу, освіти та відкритого доступу до мистецтва, з особливим фокусом на мистецтво, створене в Україні. Фонд активно підтримує Fondation Beyeler (Базель), Український інститут (Лондон) та Королівську академію мистецтв (RA).

Illustration

Королівська академія мистецтв

Королівська академія мистецтв — мистецька установа, розташована в Берлінгтон-хаусі на Пікаділлі в Лондоні. Заснована у 1768 році, вона має унікальний статус незалежної, приватно фінансованої установи, очолюваної видатними художниками та архітекторами. Місце, де творять, експонують і обговорюють мистецтво.

Illustration

Національна академія мистецтв України

НАМ України є провідною мистецькою інституцією України, до складу якої входять 104 академіки та члени-кореспонденти у шести профільних відділеннях (візуальне мистецтво, музичне мистецтво, театральне мистецтво, кіномистецтво, теорії та історії мистецтва, синтезу пластичних мистецтв).

Партнери події

Illustration

Natalia Shpytkovska Art Advisory - мистецьке консалтингове агентство, що просуває українську культуру в світовому співтоваристві, засноване Наталією Шпитковською, радницею президента НАМ України.

Illustration

Vogue Україна - українське видання американського щомісячного журналу про моду та стиль життя Vogue. Журнал виходить з березня 2013 року, ставши двадцять першим місцевим виданням Vogue.

Illustration

Clara Zevi Consulting (Artists support) надає консультації з питань соціального впливу та реалізації художникам, благодійним організаціям, брендам і культурним організаціям.

Локація події